מסלולי טיולים למשפחה  

> > מסלולי טיולים למשפחה
גן לאומי חמת טבריה
גן לאומי חמת טבריה  בית כנסת מפואר ומרחצאות מרפא קדומים. האתר התגלה במקרה בשנת 1920, כאשר חברי "גדוד העבודה" סללו את הכביש מטבריה לצמח. שנה אחר כך נמצאה בחפירות מנורת שיש בת שבעה קנים, המוצגת במוזיאון ישראל. ממצא מעניין אחר הוא כורסת אבן. 
04-6725287  בכניסה הדרומית לעיר טבריה ליד "חמי טבריה"    
גן לאומי תל חצור - אתר מורשת עולמית
גן לאומי תל חצור - אתר מורשת עולמית  התל מחולק לשני חלקים: האקרופוליס (העיר העליונה), המשתרע על פני 120 דונמים; והעיר התחתונה, ששטחה כ- 700 דונמים. 
04-6937290  יורדים מכביש 90 לכוון אילת השחר    
גן לאומי חורשת טל
גן לאומי חורשת טל  גן לאומי חורשת טל, בצפון עמק החולה, הוא אתר מטופח לבילוי ולשהייה של יום או של ימים אחדים. המדשאות ואתר הקמפינג משתרעים על פני 250 דונם מתוך 700 הדונם של הגן הלאומי. באתר הקמפינג יש גם בונגלוס וחדרי אירוח. 
04-6942440  04-6942360  כ- 5 ק"מ מזרחית לצומת המצודות    
שמורת טבע אחו גונן
שמורת טבע אחו גונן  חו גונן הינה אחת הנקודות הבודדות בהן נשארה בארצנו ביצה. ביצה זו מייצגת ולו בזעיר אנפין, אותו עולם נהדר שנכחד עם ייבוש החולה. העושר בצמחיה בביצות החולה היה דוקא במפגש שפכי הנחלים עם האזור הביצתי. 
גונן    
גן לאומי נחל אלכסנדר חוף בית ינאי
גן לאומי נחל אלכסנדר חוף בית ינאי  נחל אלכסנדר הוא אחד הנחלים המעטים במישור החוף שבו זורמים מים כל השנה. בנחל מתקיימת אוכלוסייה של צב רך, זוחל החי במי הנחל. אורכו של הצב הרך מגיע עד 1.20 מטרים ומשקלו עד 50 ק"ג. 
09-8666230  09-8664238  פונים במחלף ינאי לכיוון מכמורת.    
שמורת טבע אחילוף החורן (עין חדיד)
שמורת טבע אחילוף החורן (עין חדיד)  השמורה נמצאת בדרום הגולן ושטחה כ- 5200 דונם. התרומה של השמורה המוצעת היא בייצוג שלושה בתי גידול אופיניים לנופים של דרום הגולן ובהם ערכי טבע ייחודיים: פלג עיינות ברזילאי (עיינות חדיד), אחו ברזילאי וגבעת ברזילאי. 
דרום הגולן    
גן לאומי עין חמד
גן לאומי עין חמד  סטייה קלילה מהמולת הכביש המהיר המחבר את תל אביב וירושלים ואתם נמצאים במקום חמד. עין חמד הוא גן לאומי מטופח להפליא, עטור מדשאות רחבות ידיים ושולחנות פיקניק. 
02-5342741  מחלף עין חמד (על כביש 1)    
גן לאומי תל באר שבע - אתר מורשת עולמית
גן לאומי תל באר שבע - אתר מורשת עולמית  בתל באר שבע נחשפו שני שליש משטח העיר של התקופה הישראלית הקדומה (מאה 10 לפני סה"נ), ועובדה זו הפכה את האתר למקום יחיד במינו ללימוד עקרונות התכנון העירוני בתקופת המיקרא. בתל הוקמה בעת ההיא עיר מינהל מבוצרת. 
08-6467286  בסמוך לישוב הבדואי תל שבע. 10 דקות מבאר שבע.    
גן לאומי ציפורי
גן לאומי ציפורי  עיר הפסיפסים מתקופת המשנה. מרכז ההדרכה של ציפורי מספק שירותי הדרכה ופעילות לציפורי על תקופותיה השונות ומקיים אירועי בר מצווה לבתי ספר ומשפחות פרטיות בנושא "חווית המשנה". 
04-6568272  מכביש צומת המוביל – נצרת (כביש מס´ 79), בין סימני ק"מ 22-23    
גן לאומי הרודיון
גן לאומי הרודיון  הרודיון הוא אחד המבנים המרתקים וההרפתקנים ביותר של העולם הקדום. המלך הורדוס הקים כאן בין השנים 23 ועד 15 לפנה"ס מבנה המשלב ארמון ומבצר חזק. 
050-6235821  057-7762251  צומת הרודיון    
שמורת טבע - אגמית
שמורת טבע - אגמית  שם השמורה ע"ש מוצב צה"ל הנמצא בסמוך, דרך טשטוש של צה"ל חוצה את השמורה לאורכה ובה מבצע צה"ל את פעילות הבט"ש. בשמורה אגמית זורם הירדן על תשתית קונגלומרט בתוך יער גדות יפה המורכב מאשל מרובע וצפצפות פרת. 
צפון הבקעה    
גן לאומי אשכול
גן לאומי אשכול  אתר לבילוי בחיק הטבע המשתרע על פני 3,500 דונם. במקום מדשאות רחבות ידיים, ומתקני פיקניק. גן לאומי אשכול הוא בסיס יציאה מעולה לסיור באתרי נחל הבשור ובדרך הנופית המרשימה. 
08-9985110  בסמוך לישוב אורים    
גן לאומי חוף אכזיב
גן לאומי חוף אכזיב  גן לאומי אכזיב, השוכן כחמישה קילומטרים מצפון לנהרייה, משלב חוף ים סלעי ומפורץ, לגונות ובריכות ים טבעיות ומלאכותיות - האחת עמוקה והשנייה רדודה ומתאימה לילדים, שרידי יישוב קדום וכרי דשא גדולים. 
04-9823263  על כביש 4 בין נהריה לראש הנקרה, כ- 5 דקות נסיעה מנהריה צפונה    
שמורת טבע אורטל (אל בג´ה)
שמורת טבע אורטל (אל בג´ה)  זהו אזור מסילים המאופיין בעמקים וערוצים קטנים - חסרי ניקוז. בשטח נובעים מעיינות קטנים שמימיהם יוצרים משטחים לחים המתייבשים בחלקם בקיץ, ואחרים נשארים ירוקים במשך כל השנה. 
גולן    
שמורת טבע הבטיחה בית צידה מג´רסה וזאכי
שמורת טבע הבטיחה בית צידה מג´רסה וזאכי  שמורת טבע המשתרעת על שטח של כ-7,000 דונם (שבו נמצאים גם שטחים חקלאיים), ולפיכך זוהי שמורת הטבע הגדולה בארץ של נופי מים מתוקים. 
04-6793410  בצומת מעלה גמלא פונים מערבה לדרך עפר וממשיכים עד השילוט לחניון הזיתים    
גן לאומי תל מגידו - אתר מורשת עולמית
גן לאומי תל מגידו - אתר מורשת עולמית  בראשית האלף השלישי לפני סה"נ כבר הייתה מגידו עיר מבוצרת בחומות אדירות, ואלף שנים אחר כך הפכה להיות אחד ממרכזי השלטון המצרי בכנען. 
04-6590316  על כביש 66 בין צומת מגידו לצומת יקנעם    
חוות משמר הכרמל
חוות משמר הכרמל  מוקד ליציאת טיולים בכרמל הכולל אתר ללינת שטח וחניון יום.חוות משמר הכרמל או בשמה המקורי "ח´ירבת שלאלה" שוכנת על גבעה מורמת בלב הכרמל. על ראש הגבעה עומד מבנה חאן ומסביבו אזורים מיוערים, אשר בחלקם ניתן למצוא שרידים ארכיאולוגיים מתקופות שונות - למעשה זהו תל ובו עדויות להתיישבויות קדומות באזור במהלך ההיסטוריה. 
04-8220005  על כביש 721 (כק"מ מערבית לקיבוץ בית אורן)    
גן לאומי נבי סמואל
גן לאומי נבי סמואל  גן לאומי נבי סמואל משתרע במורדותיו של הר שמואל, המתנשא לרום 885 מטרים מעל פני הים. נחל שורק, התוחם את הרכס ממזרח ויובליו של הנחל מצפון להר ומדרומו – מבליטים את גובהו. ההר חולש על כביש הגישה מגבעת זאב לירושלים (כביש 436), העובר בתוואי הדרך העתיקה שהובילה מבית חורון לירושלים. 
02-5863281  .  ירושלים    
שמורת טבע אחו חספיה
שמורת טבע אחו חספיה  שטח ביצתי בגדתו המזרחית של מסיל אבו חיט, למרגלות חורבות הכפר אבו ח´יט. השמורה נמצאת בדרום הגולן ושטחה כ- 1300 דונם. זהו שטח בעל קרקע כבדה, המוצף עונתית בחורף, שהתפתח בו שטח ביצתי אופייני לגולן, עם נוף צומח ביצתי, מהאחרונים ששרדו. 
דרום הגולן    
גן לאומי בית שאן
גן לאומי בית שאן  בין האתרים המרכזיים בגן הלאומי בית שאן נמצא את תל בית שאן. התל של בית שאן המקראית מתנשא לגובה 50 מטרים מעל סביבתו כשמראש התל נראים היטב נופי בקעת בית שאן והעיר הגדולה שלמרגלותיו. 
04-6587189  בית שאן    
שמורת אלוני אבא
שמורת אלוני אבא  שמורת אלוני אבא כוללת חלק מיחידת נוף אופיינית לגליל התחתון המערבי, בין שפרעם, שער העמקים וציפורי. יחידת נוף זו כוללת גבעות קירטוניות נמוכות המכוסות ביער פארק של אלון תבור, וביניהן עמקים רחבים. השמורה נמצאת מצפון למושב אלוני אבא על שלוש גבעות בשטח כולל של כ - 950 דונם. 
אלוני אבא    
גן לאומי מקורות הירקון ותל אפק
גן לאומי מקורות הירקון ותל אפק  גן לאומי ירקון מתפרש על 13,000 דונם בין תל אפק (אנטיפטריס), הסמוכה לראש העין, ועד מחלף מורשה. בתוך שטח זה הוכשרו שני מתחמים לקהל: תל אפק והמבצר שבו, הצופה על מעיינות הירקון, ומתחם "מקורות הירקון", סביבתו של נחל הירקון על צמחייתו ובעלי החיים המאפיינים אותו. 
03-9033190  03-9030760  על כביש הוד השרון - פתח תקווה בין צומת ירקון לצומת סגולה.    
גן לאומי ושמורת טבע ארבל
גן לאומי ושמורת טבע ארבל  הארבל- שמורת טבע וגן לאומי, פנינת טבע ונוף ואתר מורשת קדום, שאין שני לו בישראל. יישוב קדום שהותיר אחריו שרידי בית כנסת מפואר. שבילי טיול אל מבצר מערות המקנן בנקיקי סלע. 
04-6732904  לפני הכניסה למושב ארבל לוקחים שמאלה ונוסעים כ -3.5 ק"מ    
אתר השומרוני הטוב
אתר השומרוני הטוב  אתר השומרוני הטוב מספר סיפור מרתק על עזרה לזולת וסובלנות בין אדם לחברו. המקום זוהה עם פונדק הנזכר במשל "השומרוני הטוב" בברית החדשה. 
02-6338230  מעלה אדומים    
מנזר מרטיריוס
מנזר מרטיריוס  בשונה ממנזרים רבים שהוקמו במדבר יהודה, בעיקר בתקופה הביזנטית (המאה הרביעית לספירה עד המאה השביעית), מצויים שרידיו של מנזר מרטיריוס ממש במרכזה של שכונת מגורים בעיר מעלה אדומים – מעין מובלעת חרישית מן העבר, בלב עיר שוקקת חיים הנטועה היטב בהווה. 
02-6338230  מעלה אדומים    
שמורת טבע נחל עיון (התנור)
שמורת טבע נחל עיון (התנור)  נחל עיון הוא ערוץ עמוק העובר בין קירות סלע זקופים ליד המושבה מטולה. הנחל מתחיל את דרכו בעמק עיון (מרג´ עיון) שבלבנון. מקורות הנחל נובעים מעבר לגבול, כשבעה קילומטרים מצפון למטולה. 
04-6951519  כקילומטר אחד מדרום למטולה פונים מזרחה    
שמורת טבע תל דן
שמורת טבע תל דן  שמורת תל דן היא מעין ארץ הפלאות: פלגי המים זורמים כאן מכל העברים ומצטרפים לנהר גועש, וצמרות העצים מתנשאות אל על ושומרות על אפלולית תמידית וקרירות מרעננת, גם בצהרי יום קיץ חם. 
04-6951579  בסמוך לקיבוץ דן    
שמורת טבע גמלא
שמורת טבע גמלא  שמורת הטבע גמלא היא שילוב נפלא של נוף, טבע ושרידי עבר. בשמורה ריכוז ייחודי בקנה מידה עולמי של עופות דורסים, חלקם נדירים, על שטח מצומצם מחד, ומאידך המבנה הארכיטקטוני של בית הכנסת הקדום ביותר הידוע בעולם. 
04-6822282  לפנות צפונה בצומת דליות (מכביש 869) ולנסוע כשני קילומטר.    
גן לאומי אפולוניה
גן לאומי אפולוניה  בגן עוברים שני מסלולי סיור לא ארוכים האחד שביל הים שנצמד לתוואי המצוק ומיועד למיטבי לכת, השביל השני מיועד למתקשים בהליכה ולכן שביל זה שומר על קו גובה אחיד. 
09-9550929  .  הרצליה פיתוח    
שמורת הטבע אירוס הגלבוע
שמורת הטבע אירוס הגלבוע  קור המשיכה העיקרי של מטיילים לשמורת הטבע גלבוע הוא גל הפריחה של אירוס הגלבוע. כדי למנוע נזקים בשמורה ובמיוחד לפריחה המרהיבה, הכשירה רשות הטבע והגנים, לנוחיות המבקרים שבילים (המסומנים במפה) העוברים בין ריכוזי הפריחה של אירוס הגלבוע. 
02-5005444  הר גלבוע    
 
לוח אירועים